Alanya’da Kurban Bayramı’nın Sona Ermesiyle THK’ya Yapılan Deri Bağışı Sayısı da Netleşti.

Alanya’da Kurban Bayramı’nın Sona Ermesiyle THK’ya Yapılan Deri Bağışı Sayısı da Netleşti.

  Bu yıl THK Alanya Şubesine vatandaşlar tarafından 5 bin 600 deri bağışlandı. THK Alanya Şubesi 16 -18 Haziran tarihleri arasından vatandaşların deri

Paylaş

  

Bu yıl THK Alanya Şubesine vatandaşlar tarafından 5 bin 600 deri bağışlandı.
THK Alanya Şubesi 16 -18 Haziran tarihleri arasından vatandaşların deri bağışlarını kabul etti. THK’nın görevlendirildiği kişiler tarafından Alanya’nın dört bir yanında gerçekleştirilen çalışma ile 5 bin 600 kurban derisi bağışı alındı. Alanya’nın tüm noktalarına ulaşan THK ekipleri yaylalarda da çalışma yaptı. Bu yıl THK’ya Alanya’da sadece İshaklı Mahallesi’nden deri bağışı yapılmadı. Mahalleye THK araçlarının girişinin muhtar tarafından yasaklandığı ileri sürüldü.
KEYAOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR
Türk Hava Kurumu Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 382 şubenin makbuz karşılığı ve yetkili kişilerce deri toplama faaliyetini yürüttüğünü söyledi. Keyaoğlu, ‘THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur. Vatandaşlarımız çağrılarımıza kulak verip bağışta bulundular. Geçen yıla göre büyük bir azalma var. Ekonomik koşullar nedeniyle kurban kesen sayısı azalınca deri bağışı da azaldı. THK Alanya Şubesine 5 bin 600 kurban derisi bağışlandı. Havanın da sıcak olması nedeni ile çalışma şartlarımız biraz zordu bu nedenle derileri kokutmadan teslim etmeye çalıştık ve başardık. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, gönüllülerimize, bağış yapan vatandaşlarımıza ve öncülük eden muhtarlarımıza çok teşekkür ederim. Alanya Kaymakamımız Sayın Fatih Ürkmezer, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek ve Alanya Belediye Başkanımız Sayın Osman Tarık Özçelik’e de destekleri nedeniyle çok teşekkür ederim.” dedi.
Haber: Zeki Demir/Alanya

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0