YALOVA DA RUHSATSIZ ATEŞLİ SİLAHLARA OPERASYON

YALOVA DA RUHSATSIZ ATEŞLİ SİLAHLARA OPERASYON

İlimiz genelinde düğünlerde ve asker uğurlamaları esnasında vatandaşlarımızın eğlence amaçlı silahla ateş ettikleri, özellikle yorgun mermiden dolayı

Paylaş

İlimiz genelinde düğünlerde ve asker uğurlamaları esnasında vatandaşlarımızın eğlence amaçlı silahla ateş ettikleri, özellikle yorgun mermiden dolayı vatandaşların araçlarında ve evlerinde ızrar oluştuğu, vatandaşların 112 Acil Yardım hattını arayarak şikâyetlerini dile getirdiği yönünde bilgiler edinilmesi üzerine Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı Cinayet-Gasp Büro Amirliği Ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında 03/05/2024 günü Süleyman Bey Mahallesi ve Dere Mahallesinde belirlenen adreslerde yapılan aramalarda ruhsatsız 4 adet tabanca ve toplam 161 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

6136 sayılı (Ateşli Silahla ve Bıçaklar Hakkında Kanun) kapsamında F. I. isimli şüpheli şahıs hakkında adli işlem yürütülmüştür. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0