Afyonkarahisar Valisi Afyon’lu Kadınlarla İlibada Sarması Sardı

Afyonkarahisar Valisi Afyon’lu Kadınlarla İlibada Sarması Sardı

Afyonkarahisar’ın coğrafi işaret tescilli yemeklerinden labada (ilibada) sarması, bölgenin mutfağında önemli bir yere sahip.  Afyonkarahisar Valisi Do

Paylaş

Afyonkarahisar’ın coğrafi işaret tescilli yemeklerinden labada (ilibada) sarması, bölgenin mutfağında önemli bir yere sahip. 

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Sinanpaşa ilçesine bağlı Akören beldesinde labada yaprağı toplayan kadınlara katılarak, bu eşsiz lezzetin yapım sürecine tanıklık etti.

Valimiz Yiğitbaşı Labada Yaprağı Toplayan Kadınlara Eşlik Etti

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Akören beldesinde tam mevsiminde labada yaprağı toplayan kadınlara eşlik eden Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, labadanın topraktan mutfağa uzanan yolculuğunu kadınlardan dinledi. 

Kadınlarla birlikte özenle labada yaprağı ile sarma yapan Valimiz Yiğitbaşı, bu eşsiz lezzetin daha çok tanıtılması gerektiğini vurguladı.

Afyonkarahisarlı Kadınların Mahareti

Afyonkarahisarlı kadınların maharetli olduğunu dile getiren Yiğitbaşı, “Şehrimizin lezzetli yemeklerini kadınlarımızın bir araya gelerek yapması bizleri mutlu etti. 

Biz de kadınlarımızdan öğrenmiş olduk. 

İlibada dolması başta olmak üzere Afyonkarahisar’ımızın çok sayıda coğrafi işaretli lezzeti bulunuyor. 

Herkesi de yöresel yemeklerimizi tatmaya şehrimize bekliyoruz,” dedi.

“Afyonkarahisar’ın Eşsiz Lezzeti Daha Çok Tanıtılmalı”

Vali Yiğitbaşı, “Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın bu eşsiz lezzeti daha çok tanıtılmalı, her kesime, her eve ulaşmalı,” dedi.

#Afyonkarahisar #LabadaSarması #Gastronomi #Coğrafiİşaret #AfyonYemekleri #ValiKübraYiğitbaşı

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0