Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı!

Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı!

Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu kutlamalarla gerçekleşti.  Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda düzenle

Paylaş

Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu kutlamalarla gerçekleşti. 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda düzenlenen törene Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, il protokolü ile çok sayıda sporcu ve vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü konuşmasını yaptı ve Afyonkarahisar Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bir yıllık faaliyetlerini anlatan video gösterimi gerçekleşti.

Programda halk oyunları gösterileri, karate, cimnastik ve güreş gösterileri, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödüllendirilmesi, trampolin, bisiklet ve basketbol gösterileri yer aldı. 

Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün çalışmaları görsel olarak tanıtıldı.

Bisiklet ve Basketbol Gösterileri Büyük Alkış Aldı

Trial Bisiklet Show Ekibi, akrobasi gösterileriyle izleyicileri büyüledi.

Oğuz Yardımcı ve Semih Günay’dan oluşan ekip bisikletle yapılan tekerlek çevirme, atlama ve dengeleme gibi çeşitli akrobasi numaralarıyla nefesleri kesti.  

Törene renk katan bir diğer unsur da Ledex Akrobasi Basketbol Show Ekibi’nin gösterisiydi. Ekip üyeleri, basketbol toplarıyla yaptığı akrobasi numaralarıyla izleyicileri büyüledi. 

Basketbol ve bisiklet tutkunlarının keyifle izlediği bu gösteri, törene heyecan kattı. 

Tören, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması eşliğinde bayrak flama geçişi ve kapanışla sona erdi.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı konuşmada Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andığını belirterek şunları söyledi:

“Bizler, tarihin ilk sayfalarından itibaren var olmuş ve her sayfasına iz bırakmış bir milletiz. Yaklaşık bin yıl önce Sultan Alparslan ile Anadolu’ya geldik. 

Anadolu Selçuklu Devletinden Osmanlı İmparatorluğuna ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti Devletine kadar gelen bu süreçte büyük Türk Milletimiz birçok sınav vermiştir ve bu zorlu zamanlarda milletimiz büyük kahramanlar ile tarih sahnesinde boy göstermiştir.”

Kasapoğlu, 19 Mayıs’ın önemini vurgulayarak, “Kıvılcımın başlatıldığı bugünün Atatürk tarafından gençlere armağan edilmesi ise oldukça önemlidir bizler için. Çünkü gençler değişimin, gelişimin ve umudun vazgeçilmez öncüleridir.” dedi.

Türkiye’nin Gücü Gençliği

Güvenimiz hep gençlerimizde diyen Kasapoğlu, “Dün cephede düşman işgaline karşı can veren gençlerdi bugün de haksızlıklara Filistin’in özgürlük mücadelesinde, zulme ve işgale en korkusuz ses çıkartan direnen yine gençlerdir. 

O yüzden, umudumuz da güvenimiz de hep gençlerimizde. Türkiye’nin Gücü Gençliği” şeklinde konuştu.

Mesele Vatansa Yaşımız Hep 19

Kasapoğlu ayrıca Gençlere seslenerek “Gençler; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, “Türkiye yüzyılında” enerjiden teknolojiye, tarımdan iletişime, spordan turizme Gelişen ve değişen dünyada bizde varız demek için Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözü bize ışık olmuştur. 

Bu kapsamda Milli İradenin temellerinin atıldığı bugünde Gençliğe büyük görevler düşmektedir. 

Mesele Vatansa yaşımız hep 19. Mesele Tam Bağımsız Türkiye ise Yaşım Hep 19. Mesele Milli Egemenlik ise Yaşım Hep 19. Mesele Mazlum coğrafyalar ve Gazze ise yaşım Hep 19″ dedi.

Törende ayrıca şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0