Afyonkarahisar’da Başarılı Öğrencilerin Ara Ölçümleri Başladı

Afyonkarahisar’da Başarılı Öğrencilerin Ara Ölçümleri Başladı

Afyonkarahisar’da 2022-2023 sezonunda gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı kapsamında yapılan taramalarda b

Paylaş

Afyonkarahisar’da 2022-2023 sezonunda gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı kapsamında yapılan taramalarda başarılı olan yaklaşık 350 sporcu, ara ölçümlere alındı. 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda bulunan 3 farklı salonda gerçekleştirilen ölçümler, 4 gün sürecek.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ara ölçümleri yerinde takip ederek sporculara ve antrenörlere destek verdi. 

Kasapoğlu, yetenekli sporcuların keşfedilmesinin ve spora yönlendirilmesinin spor alanında ilerlemenin anahtarı olduğunu vurguladı. 

Bu sayede Afyonkarahisar’ın spor alanında daha da ilerleyeceğini ve ulusal ve uluslararası alanda daha fazla başarı elde edeceğine inandığını söyledi.

Ara ölçümler, sporcuların gelişmelerini takip etmek ve hangi branşa daha uygun olduklarını belirlemek için yapılıyor. 

Başarılı olan sporcular, ilgili branşlarda daha ileri eğitimler alacak ve milli takımlara yükselme şansı yakalayacak.

Öğrenci Taramaları Devam Ediyor

Öte yandan, 2023-2024 sezonunda genel tarama ölçümleri devam ediyor. 

Afyonkarahisar’da tüm il ve ilçelerde 3. Sınıf öğrencilerinin taramalarını yapan yetenek taraması ekibi hastalık veya herhangi bir nedenden dolayı ölçümleri yapılamayan öğrencilere ulaşmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar’da bütün 3. Sınıf öğrencilerinin taranmasına önem verdiklerini belirten İl Müdürü Kasapoğlu, şuana kadar yaklaşık 10.000 öğrencinin ölçümlerinin yapıldığını belirterek dönem sonuna kadar 11.500 öğrencinin ölçümlerinin tamamlanacağını ifade etti.

#Afyonkarahisar #SportifYetenekTaraması #SporaYönlendirme #GençlikSpor #BaşarılıSporcular #MilliTakım #ÖğrenciTaramaları

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0