ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERE TEKNİK GEZİ

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERE TEKNİK GEZİ

  Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında çevreci öğrencilere yönelik, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santraline (GES) teknik gezi düzenlendi. Bu yıl 13

Paylaş

  

Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında çevreci öğrencilere yönelik, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santraline (GES) teknik gezi düzenlendi.

Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Alanya Çevre Festivali, stantlar, konserler ve çevre etkinlikleriyle vatandaşların büyük beğenisini topladı. 5 Haziran Çevre Haftası kapsamında çevreci 100 öğrenci, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralini gezdiler. Obaköy İlkokulu, Toslak Ketenlik Ortaokulu ve Aşağıoba Hasan Atıcı İlkokulu öğrencilerinden oluşan gruba, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik personelleri eşlik etti. Yaklaşık 3,5 megawatt güce sahip GES-1, GES-2, GES-3 ve GES-4 alanlarını yerinde inceleme fırsatı bulan öğrencilere, yenilenebilir enerji, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği ve elde edilen enerjinin hangi şekilde şebekeye aktarıldığı konularında teknik bilgiler verildi. İlgiyle alanı gezen öğrenciler, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca çevreye zarar vermeyen yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması ve bu konuda farkındalık yaratmak için çalışmaların yapıldığı kaydedildi.
Haber: Zeki Demir

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0