Alanya da Türkü Demeti Konseri

Alanya da Türkü Demeti Konseri

  Alanya da Meşkhane adını verdikleri mekanda bir araya gelen emekliler unutulmaz bir konsere imza attı. Alanya Meşkhane Türkü Demeti Konseri, Kültür

Paylaş

  

Alanya da Meşkhane adını verdikleri mekanda bir araya gelen emekliler unutulmaz bir konsere imza attı.

Alanya Meşkhane Türkü Demeti Konseri, Kültür Merkezi A salonda kalabalık bir katılım ile gerçekleşti.
Ücretsiz Türk Halk Müziği konserini Şef Mustafa Kaya yönetti. Saz ekibi ve koro ekibinin tamamı tek tek solist olarak da sahne alırken, Anadolu nun dört bir yanından türküler sahnede hayat buldu.
Saz ve solist ekibinde Naşit Taşkın, Ferhat Kiraz, Selma Koruk, Muhteşem Çobanoğlu, Nazım Güler, Aynur Şahin, Özer Tuncalı, Bayar Göçer, Bülent Ünver, Alişan Cengiz, Ayşe Güler, Mihriban İncezeybekler, Dilek Yıldız, Ayşe Aşıkoğlu, Belgin Keser, Zeynep Ateş, Günseli Tuncalı, Dilaver İdikurt , Mahmut Yolcu ve Aydın Bulut performansları ile büyük alkış aldılar.
Hemen hepsi emekli olan THM saz ve ses sanatçıları adına konuşan grup sözcüsü yazar, tiyatro oyuncusu ve solist Selma Koruk ” Meşkhane adı ile bilinen müzik evinde uzun süren bir çalışmanın ürünü olan eserlerimizi seslendirdik. Gördüğümüz ilgi ve aldığımız alkış bütün yorgunluğumuzu giderdi. Yeni konserlerde buluşmak umuduyla “dedi.

Haber: Zeki Demir/Alanya

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0