BAŞKAN AYKUT YENİDEN ADAY

BAŞKAN AYKUT YENİDEN ADAY

  11 Haziran Salı CHP Alanya Kadın Kollarında seçim yapılacak. Mevcut Başkan Ümran Aykut yapılacak seçimde yeniden aday olduğunu açıkladı. Cumhuriyet

Paylaş

  

11 Haziran Salı CHP Alanya Kadın Kollarında seçim yapılacak. Mevcut Başkan Ümran Aykut yapılacak seçimde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya Kadın Kolları Başkanlığı’na, bir önceki yönetimin istifası nedeniyle atanan Ümran Aykut ve yönetimi geçtiğimiz yerel seçimlerde dikkat çeken bir performans ortaya koymuş ve tüm Alanya’lıların takdirini kazanmıştı.

CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, CHP’nin kadın üyelerini, 11 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek CHP Alanya Kadın Kolları Olağan Kongresi’ne davet etti. Başkan Aykut; “74 yıl sonra kazanılan Belediye Başkanlığı seçiminde yaptığı çalışmalar ile bütün Alanya’nın takdirini kazanmış bir ekip olarak yeniden Kadın Kolları Yönetimi’ne adayız.” dedi.

Alanya CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, yaptığı basın açıklamasıyla kadın üyeleri 11 Haziran Salı günü, 12.00-17.00 saatleri arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) toplantı salonunda gerçekleştirilecek seçimli Olağan Kongresi’ne davet etti.

AYKUT: “74 ÖZLEMİ BİTİREN EKİBİN PARÇASIYIZ, YENİ ZAFERLER İÇİN TEKRAR ADAYIZ”

74 yıl sonra kazanılan Alanya Belediye Başkanlığı seçimlerinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gece gündüz var gücüyle çalışan CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, yeniden aday olduğu seçimli olağan kongrenin tam bir demokrasi şöleni havasında geçeceğini vurguladı.

Aykut, açıklamasında şu hususlara değindi: “Geçtiğimiz yerel seçimlerden kısa bir süre önce göreve gelmiş olmamıza karşın ekibimizin siyasi tecrübesi ve yerel dinamiklere hakimiyeti sayesinde çok verimli bir seçim dönemi geçirdik. Partimizin İlçe Yönetim Kurulu ve Alanya Belediye Başkan Adayı ile uyumlu, sinerjisi yüksek bir çalışma yaptık ve bu iş disiplini 74 yıllık özlemi bitirdi.

Yerel seçim zaferimiz bizlerin çalışma azmini daha da yükseltti. Kısa vadede, Partimizin kadın kollarını daha da güçlendirmek, gerek şehir merkezinde gerekse kırsal mahallelerimizde kadınlarımızın siyasete katılımını geliştirmek, Partimiz ile hemşehrilerimiz arasındaki ilişkiyi dinamik ve interaktif bir hale dönüştürerek kadınlarımızın toplumsal siyasetteki etkinliğini daha da arttırmak istiyoruz. Kadınlarımızın siyasete katılımı ne kadar yükselirse, sorunlarımızın da o kadar azalacağına inanıyoruz. Bu konuda kadınlarımıza rehber ve yoldaş olmak istiyoruz. Öte yandan, önümüzdeki dönemde, kadına şiddet, İstanbul Sözleşmesi, hayvan hakları ve engelli bireylere yönelik hak kazandırıcı ve geliştirici çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

CHP Alanya Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, açıklamasının devamında, “Yerel seçimi evimizden izlemedik. Ben ve arkadaşlarım, 74 yıllık özlemi bitiren ekibin bir parçası olarak başarısı genel kabul görmüş çalışmalarımıza devam etmek ve yeni projelerimizi gerçekleştirebilmek için yeniden aday olduk.  Yeniden kazanılacak zaferler için tekrar aday olduk. Başaracağız dedik, başardık. Yeni başarılar için yeni döneme aday olduk. Bütün kadın üyelerimizi oy hakkını kullanmak üzere demokrasi şölenimize davet ediyorum. Kazanan CHP olsun.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

ÜMRAN AYKUT KİMDİR?

CHP Alanya Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, devlet memuru bir babanın üçüncü çocuğu olarak Karabük’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. Zonguldak Çelikel Lisesini bitirdi. Üniversite öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Psikologluğu Rehberlik Bölümü’nden tamamladı. Mesleğine yine Ankara Yenimahalle Kız Meslek Lisesi’nde başladı. Daha sonra Konya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, son olarak da Konya Gazi Lisesi’nde (Konya Lisesi) Psikolojik Danışmanlık görevinin yanı sıra felsefe grubu dersleri verdi. 1995 yılında emekli olduktan sonra Alanya’ya yerleşti.

1997 yılında CHP’ye üye oldu. İki dönem Kadın Kolu başkanlığı, iki dönem Alanya İlçe Yönetim Kurulunda Eğitim Sekreterliği görevi yaptı.  Kadın Kolu Başkanlığı’nı yürüttüğü süreçte Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Pir Sultan Abdal Derneği’ne üye oldu. İki dönem Pir Sultan Abdal Derneği kongre delegesi olarak görev yaptı. 2013’ten itibaren Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı görevini pandemi dönemi dışında sürdürdü.

Açtığı resim atölyesinde kadın ve çocuklara resim dersleri verdi. Karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtı. Alanya Kent Konseyi’nde kadınlara resim ve çini dersleri verdi. Sürücü kursunda iletişim dersleri verdi.

CHP Antalya Kadın Kolları Kongre delegeliği görevini ise halen sürdürmektedir.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0