Başkan Canan Ceylan’dan 19 Mayıs Mesajı!

Başkan Canan Ceylan’dan 19 Mayıs Mesajı!

  Ankara Gıda ve Tarım Ürünleri Derneği ve Alpagut Turan Federasyonu Başkanı Canan Ceylan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yı

Paylaş

  

Ankara Gıda ve Tarım Ürünleri Derneği ve Alpagut Turan Federasyonu Başkanı Canan Ceylan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıldönümünde anlamlı bir mesaj yayınladı. Başkan Ceylan mesajında 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve tam bağımsızlık yolunda atılan ilk adım olduğunu vurguladı.

Başkan Ceylan mesajında, “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Mücadelesi’nin meşalesini yaktığı ve bağımsız bir devlet kurma kararlılığının sembolü olduğu günün yıldönümüdür. Bu özel gün, gençlerimize Atatürk tarafından bir armağan olarak sunulmuş ve onların bu ülkenin geleceğini şekillendireceği güç ve potansiyel ile donatıldığını göstermektedir,” ifadelerine yer verdi.

Ceylan, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin gençler tarafından şekillendirileceğine olan inancını dile getirerek:” Sevgili gençler Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.’ sözleriyle ifade edilen bu büyük güven, gençlerimizi vatansever, çalışkan ve azimli bireyler olarak yetiştirmemiz gerektiğini hatırlatmaktadır,” dedi.

19 Mayıs’ın, sadece bir bayram olmadığını, aynı zamanda Atatürk’ü anma, anlama ve onun bizlere miras bıraktığı değerlere sahip çıkma günü olduğunu belirten Ceylan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm vatan kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum,” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0