BAŞKAN KARADAĞ: MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ!

BAŞKAN KARADAĞ: MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ!

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Adana’nın Yumurtalık ilçesinde soğan tarımında çalışan Şanlıurfalı mevsimlik tarı

Paylaş

  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Adana’nın Yumurtalık ilçesinde soğan tarımında çalışan Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti. İl yönetimi ve milletvekili Mahmut Tanal ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette, işçilerin çalışma koşulları ve ekonomik durumları konuşuldu.

Karadağ, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, mevsimlik işçilerin zorlu şartlar altında çalıştığını ve ekonomik sebeplerden dolayı bu işleri tercih etmek zorunda kaldıklarını vurguladı. Ayrıca, “Tatile gidiyorlar, yaşantıları bu şekil” gibi yanlış algıların Şanlıurfa halkının vicdanına bırakıldığını belirten Karadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:” İl yönetimimiz ve milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal ile bugün Adana’dayız. Adana / Yumurtalık ilçesinde soğan toplayan Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçisi hemşehrilerimizi ziyaret edip, çalışma koşullarını gözlemledik. Ekonomik sebeplerden dolayı mevsimlik işe gidip, zorlu şartlar altında çalışan hemşehrilerimize “Tatile gidiyorlar, yaşantıları bu şekil ” diyenleri Şanlıurfa halkının vicdanına bırakıyoruz. Her zaman halkımızın yanında olacağız ve haklarını gözeteceğiz”dedi.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0