BAŞKAN MEHMET GÜREL’İN YKS MESAJI

BAŞKAN MEHMET GÜREL’İN YKS MESAJI

  Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, 8 ve 9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek öğrenciler için bir

Paylaş

  

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, 8 ve 9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Öğrencilere başarılar dileyen Başkan Mehmet Gürel, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim hayatında dönüm noktası olan bu önemli sınavı başarıyla atlatmalarını diliyorum” dedi.

Başkan Gürel, mesajına şöyle devam etti; “Kıymetli gençler, sizler bizim yarınımız, ümidimiz, övünç kaynağımızsınız. Sınavınızın sonucu ne olursa olsun hepiniz ülkemiz için çok kıymetlisiniz. Heyecanınızı, azminizi ve gözlerinizdeki ışığı daima diri tutun. İstikbalimiz ve umudumuz olan sizler için yeni bir sürecin kapısını aralayacak olan bu sınavda hepinize zihin açıklığı diliyorum.

Sevgili veliler, çocuklarımıza güven telkin etmeli, sınavın hayatın kendisi olmadığını da belirtmeli, motivasyonlarını olumsuz yönde etkilemekten kaçınmalıyız. Gençlerimizi hayatın yeni bir safhasına taşıyacak bu sınav elbette önemlidir. Ancak hiçbir şey gençlerimizin moral, motivasyon, ruh ve beden sağlığından daha önemli değildir.

Tüm bu duygularla bu sınava büyük bir özveriyle hazırlanan öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan ailelerin sınav heyecanlarını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0