İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE’NİN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE’NİN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

  Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yaktığı gün…yılında coşku

Paylaş

  

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yaktığı gün…

yılında coşku ve gururla kutladığımız bugün, hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş Türk milletinin bağımsızlığa düşkünlüğünün göstergesi ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın kıvılcımının tarihidir.

Milli Mücadelenin simgesi Samsun’da ilk ateşi yakılan bu meşale, tarihin akışına yön vererek Türk milletinin de dönüm noktası oldu. Milletimiz bu meşale ile büyük bir yangın olup tüm yurda kurtuluşu dalga dalga yaydı. Ülkenin dört bir yanında halkımız bir oldu ve haklı mücadelesini kazandı.

Sevgili gençler,

Cumhuriyetin ışığında milli birlik ruhunu taşıyan, kendini en iyi şekilde eğitmiş, değerlerine bağlı olan sizlerin Türkiye Cumhuriyetini daha aydınlık yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabe ile “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” diyerek seslendiği sizler, bunu aklınızdan çıkarmadan içinizdeki inançla hayattaki hedeflerinize ilerleyin. Bu ülke, geleceğe adımlarını sizlerle atacak. Bayrağımız, ulusal ve uluslararası alanda sizler sayesinde gururla dalgalanmaya devam edecek. Bu meşaleyi sizden sonrakilere taşımak, bu vatanın birer evladı olarak sizin göreviniz olacak. Bunun daima bilincinde olacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Işıl ışıl ve güzel hayatlarınız olması dileğimle hepinizin bayramını kutluyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0