Jandarma Teşkilatı 185 Yaşında!

Jandarma Teşkilatı 185 Yaşında!

Afyonkarahisar’da, Jandarma Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü coşkuyla kutlandı.  Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene, bi

Paylaş

Afyonkarahisar’da, Jandarma Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü coşkuyla kutlandı. 

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene, birçok önemli isim katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, jandarma teşkilatının tarihini ve faaliyetlerini anlatan bir tanıtım videosu gösterildi. 

İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan açılış konuşmasında, jandarma teşkilatının 185 yıllık onurlu geçmişine ve halkın güvenini kazanma misyonuna vurgu yaptı. 

Albay Yağan, “Başarılarla dolu, 185 yıllık, köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, 

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü koruma, milletimizin huzur ve güvenliğini sağlama görevini fedakârca yürütmüştür” dedi.

Vali Yiğitbaşı’nın Konuşması

Törenin son konuşmasını yapan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, jandarma teşkilatının iki asra yaklaşan geçmişine vurgu yaparak, teşkilatın halkın can ve mal güvenliğini sağlama konusundaki fedakârca çalışmalarını övdü. 

Vali Yiğitbaşı, “Jandarma Teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin korunması ve şehirlerimizin en uzak noktalarında asayişin temini için iyi eğitimli, 

disiplinli ve donanımlı personeliyle iki asırdır fedakârca yürüttüğü görev hepimizi gururlandırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Gösteriler ve Etkinlikler

Tören kapsamında, çeşitli şiirlerin okunmasının ardından jandarma personelinin halk oyunu gösterisi ve özel eğitimli köpeklerin gösterisi büyük ilgiyle izlendi. 

Kutlama etkinliği, jandarma teşkilatının önemli bir dönüm noktasını anmak ve bu kutlu görevin önemini vurgulamak adına anlamlı bir şekilde son buldu.

#Jandarma185Yasinda #Afyonkarahisar #JandarmaKutlama #Asayis #HalkGuvenligi #ValiKonusmasi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0