Milletvekili Taytak’ın 23 Nisan mesajı

Milletvekili Taytak’ın 23 Nisan mesajı

Taytak mesajında, “Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir

Paylaş

Taytak mesajında, “Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşıyoruz.  

Neredeyse tüm memleketimizin işgal edildiği o günlerde Türk milletinin esas karakterinin bağımsızlık olduğunu bizlere hatırlatan ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının Anadolu’da başlattığı diriliş önce Gazi Meclis ile ardından da bu sene 104.yılını yaşadığımız Büyük Taarruz ile zafere dönüşmüştür. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bu bayramı onlara armağan etmiştir. 

Egemenliğimizin teminatı, çocuklarımız bu cennet vatanın hem sahipleri hem de emanetçilerisiniz. 

Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecek, milli ruh sizlerle yaşamaya devam edecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Dünyada ki çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni necip Türk Milletimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis’in tüm mebuslarını, kurucu kahramanları ve vatanımızın bekası için canlarını tereddütsüz feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

#23Nisan #UlusalEgemenlik #ÇocukBayramı #TBMM #MehmetTaytak #MustafaKemalAtatürk #Milletvekili #Mesaj #MilliRuh

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0