Netanyahu Gazze kasabıdır

Netanyahu Gazze kasabıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buradaki konuşmasında şu if

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buradaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Haçlı seferleriyle yakılıp yıkılan Kudüs’ü tekrar ayağa kaldıran ecdadın torunları olarak Filistin’de yaşananları takip ediyoruz. İşgalci İsrail tarafından Kudüs’ün kadim kimliği adım adım yok ediliyor. Haçlı zihniyetinin tekrar hortlatıldığını görüyoruz. Hiçbir güç kalbimizden Kudüs sevgisini sökemez. Türkiye olarak Kudüs’e sahip çıkmayı bir görev biliyoruz.

“NETANYAHU ‘GAZZE KASABI’DIR”

Günümüzün Hitleri, Nazileri Gazze’de 15 bin çocuğu, 35 bin insanı katletti. Netanyahu, adını tarihe “Gazze Kasabı” olarak utançla yazdırmıştır.

Filistinli kahramanlara bir kez daha saygılarımı gönderiyorum. 7 Ekim’den bu yana yaşananları anlatmaya artık kelimeler yetersiz kalıyor. Modern dönem firavunlarını görmek isteyenler Filistinlileri katledenleri baksın.

“TEHDİTLERE BASKILARA BOYUN EĞMEYİZ”

İsrail yönetimi bizi susturabileceğini zannediyor. Buradan onlara şu hakikati tekrar hatırlatmak istiyorum. Ne yapsanız nafile Tayyip Erdoğan’ın kalbine zincir vuramazsınız. Sizin tehditlerinize ve baskılarınıza asla boyun eğmeyiz.

Biz şartlara göre, esen rüzgara göre tavrını belirleyen tatlı su siyasetçilerinden değiliz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık.

Filistinli direnişçilere terörist yaftası vuramayız. Varsın birileri rahatsız olsun. Biz, işgalcilere karşı vatanlarını savunan Hamaslı kardeşlerimizi Filistin’in Kuvayımilliyesi olarak görmeye devam edeceğiz. Duam şu; ‘Ya Rabb, Kahhar ismi şerifinle tecelli ederek başta Netanyahu olmak üzere bu siyonistleri kahru perişan eyle.

Çocuğunun doğum gününü Gazzeli sabileri öldürerek kutlayan bir zihniyetin insanlıkla, en temel insani değerlerle bağı kalmamış demektir.

“BÜYÜK İFTİRAFA MARUZ KALDIK”

Seçim sürecinde büyük iftiralara maruz kaldık. Birileri Filistin’e verdiğimiz desteği gölgelemeye çalıştı.

Gazze’ye yardımlarda ilk sırada Türkiye yer alıyor. 7 Ekim’den bu yana 13 uçak ve 9 gemiyle gönderdiğimiz insani yardımların toplamı 50 bin tona yaklaştı. Ticari açıdan 54 ürün grubunda İsrail’e ihracat kısıtlaması uygulayan tek ülke yine Türkiye’dir.

“BİZ YOLUMUZA KARARLIKLA DEVAM EDİYORUZ”

Samimi bir üzüntümü paylaşmak istiyorum. Geçen ay seçim yapıldı. Bu konuda büyük bir haksızlığa maruz kaldık. Filistin’e verdiğimiz destek gölgelemeye çalışıldı. İsrail’e jet satışı yapıldı iftirası yapacak kadar gözlerini kararttılar. Jet yakıtı gönderdiler kadar ahlak dışı bir sürü iddia gündeme taşındı. Sizin vicdanınız var mı ya? Ahlak dışı bir sürü iddia gündeme taşındı. Ülkemiz aleyhine kullanılması çok yaralayıcı, yaralandık. Bu propagandanın içinin boş olduğu görüldü. Onlar bu iftirayı atsalar da biz yolumuza aynı kararlılıkla devam ediyoruz.

Kürecik’teki radar merkezinin ülkemizin ve ittifakımızın güvenliği dışında hiçbir devletle herhangi bir ilişkisi, bağı, irtibatı yoktur ve olamaz.

BATI’YA GAZZE TEPKİSİ

Amerikan yönetimi İsrail’e verdiği koşulsuz destekle sorunun daha da büyümesine vesile oluyor. Amerika’nın Filistin vetosunun dünya beşten büyüktür tezimizin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Batı’nın demokrasi, özgürlük, hukuk, ifade, düşünce, basın hürriyeti gibi değerleri işin ucu İsrail’e dokununca unutuldu, hemen rafa kaldırıldı. Gazze’de 35 bin insan acımasızca katledilmişken, Amerikan Senatosunun İsrail’e 25 milyar dolarlık askeri yardım paketi onaylaması bunun en net göstergesidir
Ok
KDV düzenlemesi Resmi Gazete’de

Düzenlemeyle lokanta, kafe, pastane gibi işletmelerin kendilerinin hazırlayıp sundukları yiyecek ve içecekler ile dışarıdan temin ederek sattıkları ürünler için KDV oranı yüzde 8’den yüzde 10’a çıkarıldı.

Bu oran alkollü içeceklerde ise yüzde 18’den yüzde 20’ye yükseltildi.

Bu işletmelerin telefonla veya internet üzerinden siparişle ya da gel-al yöntemiyle yaptıkları satışlar da aynı kapsamda değerlendirilecek.

Yiyecek ve içeçek hizmetleri üzerine ruhsatı bulunmamasına rağmen müşterilerine yiyecek ve içecek hizmeti sunan işletmelerde yapılan satışlar da düzenleme kapsamında olacak.

Tebliğ 1 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girecek
Halk Otobüsü Şoförlerine Genel Trafik Eğitimi Verildi

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Birimine bağlı S.S.23 Nolu Erzincan Kent içi Ulaşım Motorlu taşıyıcılar Kooperatifinde görev yapan otobüs şoförlerine, seyahat esnasında konfor ve güvenliği artırmak amacıyla genel trafik eğitimi verildi.

Belediyemiz çok amaçlı toplantı salonunda sabah ve öğlen olmak üzere iki grup halinde gerçekleştirilen trafik eğitimine, kent merkezinde görev yapan Kent içi Ulaşım Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi otobüs şoförleri katılım sağladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünde görevli personeller tarafından 2 gün süren eğitimde otobüs şoförlerine, hız kuralları ve sınırları, trafikte geçiş üstünlüğü, geçiş kuralları, trafikte asli kusurlar, toplu taşıma i…

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Adını Taşıyan Yeni Müfredat Taslağı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Adını Taşıyan Yeni Müfredat Taslağı

Freni boşalan safari aracı boş eve daldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde yamaç paraşütçülerini araçtan indirdikten hemen sonra freni boşalan bir safari aracı yaklaşık 100 metrelik rampadan geriye doğru hızla inerek, çevredeki bir evin duvarına çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle evin duvarında ve çatısında maddi hasar oluştu

Kaza, dün sabah saatlerinde Yamaç Paraşütü Dünya Hedef Şampiyonası 1. Etabının düzenlendiği Hıdrellez mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sporcuları ve ekipmanlarını taşıyan 07 AHJ 876 plakalı safari aracı rampa yukarı çıkarken sporcuları indirdikten sonra bir anda freni boşaldı. Yaklaşık 100 metrelik mesafeden hızla rampa aşağı geri giden araç çevredeki tek katlı bir evin duvarına çarparak durabildi. Evin duvarında ve ara…

REAL MADRİD ŞAMPİYONLUĞA DAHA DA YAKLAŞTI La Liga’da 33. haftanın açılış maçını kazanarak şampiyonluğunu ilan etmeye yaklaşan Real Madrid puanını 84’e çıkardı. Madrid ile en yakın rakibi ve 1 maç eksiği bulunan Barcelona arasında 14 puan fark var. “MADRİD’İN EN İYİSİ ARDA” İspanyol basını karşılaşmayla ilgili internet sayfalarında yaptığı yorumlarda, “Arda Güler, Real Madrid’i sırtlıyor”, “Madrid’in en iyisi Arda”, “Madrid’in gelecek vaat eden Türk’ü kendini gösterdi” ifadelerini kullandı

REAL MADRİD ŞAMPİYONLUĞA DAHA DA YAKLAŞTI

Narkoçelik’le 321 zehir taciri yakalandı!

Narkoçelik’le 321 zehir taciri yakalandı!

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0