YURDUNUSEVEN: CHP’Lİ BAŞKAN NEPOTİZME ERKEN BAŞLADI

YURDUNUSEVEN: CHP’Lİ BAŞKAN NEPOTİZME ERKEN BAŞLADI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak kaoslarla gündeme gelen CHP’li

Paylaş

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak kaoslarla gündeme gelen CHP’li belediye başkanlarını eleştirdi. 

Yurdunuseven ayrıca Afyonkarahisar Belediye Başkanının nepotizme erken başladığını söyledi. 

TBMM’de söz alarak konuşma yapan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 31 Mart seçimleri sonrasında CHP belediyelerinin Nepotizm’in zirvesini yaşadığını kaydetti. 

Yurdunuseven, “CHP belediyelerinde adam kayırmak Liyakat ve ehliyete bakmaksızın başkanın eşi, evladı, dayısı, amcası kuzeni hatta terörist kardeşi özel kalem müdürü veya daire başkanı olarak atanmaktadır” dedi. 

“TÜM ÇALIŞANLARIN YERİNİ DEĞİŞTİREREK ADAM KAYIRMACILIK YAPMIŞTIR” 

Afyonkarahisar Belediye Başkanının nepotizme erken başladığını belirten Yurdunuseven, “Seçim bölgem Afyonkarahisar’da DEM partililer belediye giremez diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya ve milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edenler, bayrağımızı kaldıranlar ve İstiklal Marşı’mızı okutmayan DEM partililere karşı söz söyleyemeyen Belediye Başkanı nepotizme erken başlamış ve bütün belediye çalışanlarının yerlerini değiştirerek adam kayırmacılık yapmıştır” diye konuştu. 

“OY BİRLİĞİYLE SEÇİLEN BAŞKANI İSTİFAYA ZORLUYOR”

CHP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanının Muhtarların yüzde yüz oyu ile seçilen Muhtarlar Dernek Başkanını istifaya zorladığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi; “Bu sefer DEM’lilere bir laf edemeyen belediye başkanı STK’ların dizaynına girmiş olup halen bir yıl seçim süresi bulunan muhtarlar Dernek başkanına seni istemiyorum deyip istifasını istemiş onun yerine de kendi görüşüne sahip bir muhtarı Başkan yapmak istediği halk içine konuşulmaktadır. 

Belediye Başkanı sizin deyiminizle halkın %50’si de sizi istemezken diğer  %50sinin oyuyla seçildiniz. Muhtarlar dernek başkanı tüm muhtarların oy birliğine yani %100 öyle seçilmiş olup istifa etmek gerekirse Öncelikle bunun tarafınızca yapılması gerektiği açıktır. 

Seçimle gelen seçimle gider değerli başkanım dolayısıyla varsa bir şikayet muhtarlarımız tarafından gerekli genel kurul yapılıp kendi başkanlarını kendileri seçme yetkisine sahiptirler.”

“BÖCEKLE İLGİLİ BİR MALZEME ORTAYA ÇIKMADI, RAPORU BEKLİYORUZ”

Makamda böcek iddialarına ilişkin de konuşan Yurdunuseven, böcek olduğu iddia edilecek bir malzeme ortaya çıkmadığını ve gelecek raporu beklediklerini kaydetti. 

Yurdunuseven, “Burada siyasi tarafgirliğinizi göstermeden olaya müdahil olmamanızı özellikle belirtiyorum. 

Bunun dışında böcek iddianız hakkında rapor beklenmekte olup bu mizasen de elinizde patlayacaktır. Bugüne kadar hala daha belediye başkanlığının bir şikayeti bulunmamaktadır. 

Böcek olduğu iddia edilecek bir malzeme ortaya çıkmamış olup gelecek raporu beklediğimizi ve ona göre hareket edeceğimizin de bilinmesini istiyorum. Genel kurulu saygıyla selamlıyorum” dedi.

#AKParti #Afyonkarahisar #İbrahimYurdunuseven #CHP #Nepotizm #BelediyeBaşkanı #Muhtarlar #Böcekİddiası #TBMM

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0