Büyükşehir’in Bayan Şenliği 5 Mart’ta Gebze, 9 Mart’ta İzmit’te

8 Mart Dünya Bayanlar Gününe özel Büyükşehir’in Anne Kent Bayan Şenliği, 5 Mart Salı günü Gebze’de 9 Mart’ta ise İzmit’te gerçekleşecek

Paylaş

Hayata geçirdiği pek çok proje ile kentte yaşayan vatandaşların hayatına değer katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Bayanlar Gününe özel iki program hazırladı. Büyükşehir, alanında isim yapmış ünlü uzmanların iştirakiyle 5 Mart Salı günü saat 12.00’de GEBZESEM’de, 9 Mart Cumartesi günü ise saat 12.00’de İzmit’teki Kocaeli Kongre Merkezinde Anne Kent Bayan Şenliğini gerçekleştirecek. Şenlik kapsamında merkezin fuaye alanında; Kutsal Emanetler Standı, El Sanatları Atölyeleri, Bayan Kooperatif ve Sivil Toplum Kuruluşları stantları yer alacak. Programda iştirakçiler atölye etkinliğinde iken çocuklar ise inançlı çocuk oyun alanında eğitmenler eşliğinde etkinliklere katılacak.

KADINLARA ÖZEL BİR FESTİVAL

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yaşayan tüm bayanlara yönelik çalışmalara devam ediyor. Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü bu yılda bayanlara özel bir şenlik gerçekleştiriyor. Gebze bölgesinde yaşayan bayanlar için 5 Mart Salı günü saat 12:00 de GEBZESEM’de Anne Kent Bayan Şenliği gerçekleşecek.

KADINLAR ATÖLYELERE KATILACAK

Anne Kent Bayan Şenliği, İzmit bölgesinde ikamet eden bayanlar için ise 9 Mart Cumartesi günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Bayanlara özel program saat 12.00’de başlayıp 20.30’a kadar devam edecek. Şenlikte; Takı Tasarımı (Bileklik Yapımı), Doğal Çiçek Buketi Atölyesi, Tütsü Üretimi Atölyesi, Makrome Supla İmali Atölyesi, Renkli Kabak İmali Ve Karamürsel Sepeti Üretimi, Geri Dönüşüm Atölyesi, Kutsal Emanetler Standı, Müzik Dinletisi, Toksinlerden Arınma Standı, Kumda Kahve İkramı, Hint Kınası Standı, Karikatür Çizimi, Waffle İmali Etkinliği, Kuaförlük Hizmeti, Turşu Ve Sirke Üretimi Atölyesi ve Akçakoca sahnesinde de kum sanatı gerçekleşecek.

CEYDA DÜVENCİ VE DİLEK CESUR

Yoğun ilginin beklenildiği 9 Mart Cumartesi günü Kongre Merkezi’nde düzenlenecek şenlikte oyuncu ve program sunucusu Ceyda Düvenci ile alanında deneyimli kitapları olan eğitimci ve muharrir Dilek Yiğit söyleşide bulunacak. Ceyda Düvenci moderatörlüğünde Dilek Gözü pek söyleşisi de gerçekleşecek.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0