YALOA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

YALOA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

  Yalova İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekip Görevlilerimiz tarafından Uyuşturucu Madde Suçl

Paylaş

  

Yalova İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekip Görevlilerimiz tarafından Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan  Şahısların Tespiti ile Yakalanmasına Yönelik Operasyonel Çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.

10/05/2024 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz Narko Tim Ekip görevlilerimiz tarafından Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan ve Kullanan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar neticesinde; J.M. ve İ.A. isimli şahıslar tarafından çevre illerden ilimize uyuşturucu madde getirebilecekleri ve Sokak Düzeyinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapabilecekleri bilgisi ivedilikle değerlendirilerek yakalamaya yönelik operasyon başlatılmıştır. Narkotim Ekip Görevlilerimizce şüpheli J.M. ve İ.A. isimli şahıslar eş zamanlı olarak takibe alınmış kaçmalarına fırsat verilmeksizin anlık  ŞOK BASKIN !!! Şeklinde müdahalede bulunulmuştur. Şüpheliler görevlilerimizce yakalanarak etkisiz hale getirilmişlerdir.  Yakalanan şüphelinin olay anı yapılan kaba üst aramalarında uyuşturucu maddeler olabileceği değerlendirilen şüpheli maddelerin ele geçirilmesi üzerine J.M. ve İ.A. görevlilerimiz tarafından gözaltına alınmışlardır.

Adli Makamlardan alınan adli arama kararı ile Narkotik Maddeler Arama Köpeği Zeytin eşliğinde gerçekleştirilen üst ve ikametgâh aramalarında ayrı ayrı olmak üzere;

61.43 Gram Reçine Esrar Maddesi,

27.93 Gram Metamfetamin Maddesi ele geçirilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçu soruşturması kapsamında; J.M. ve İ.A. isimli şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca Tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0