YALOVA DA UYUŞTURUCU SUÇLARINA MUCADELE

YALOVA DA UYUŞTURUCU SUÇLARINA MUCADELE

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimlerce Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan  Şahısların Tespiti ile Yaka

Paylaş

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimlerce Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan  Şahısların Tespiti ile Yakalanmasına Yönelik Operasyonel Çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.

23/04/2024 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz Narko Tim Ekip görevlilerimiz tarafından riskli bölgeler dar alan çalışmalarında; Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan ve Kullanan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar neticesinde; Y.B. ve A.C. isimli şahıslar tarafından Sokak Düzeyinde Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığının tespit edilmesi üzerine konu ivedilikle değerlendirilerek yakalamaya yönelik operasyon başlatılmıştır.

23.04.2024 Günü Narkotim Ekip Görevlilerimizce şüpheli Y.B. ile A.C. isimli şahıslar eş zamanlı olarak takibe alınmış kaçmalarına fırsat verilmeksizin anlık  ŞOK BASKIN !!! Şeklinde müdahalede bulunulmuştur. Şüpheliler görevlilerimizce yakalanarak etkisiz hale getirilmişlerdir.  Yakalanan şüphelinin olay anı yapılan kaba üst aramalarında uyuşturucu maddeler olabileceği değerlendirilen şüpheli maddelerin ele geçirilmesi üzerine Y.B. ile A.C. görevlilerimiz tarafından gözaltına alınmışlardır.

Adli Makamlardan alınan adli arama kararı ile Narkotik Maddeler Arama Köpeği Zeytin eşliğinde gerçekleştirilen üst ve ikametgâh aramalarında ayrı ayrı olmak üzere;

10.50 Gram Sentetik kannabinoid Maddesi, (Satışa Hazır 4 Fişek Halinde)

16.20 Gram Sentetik kannabinoid Maddesi, (Satışa Hazır 12 Fişek Halinde)

Toplam: 26.70 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi ele geçirilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçu soruşturması kapsamında; sevk edildikleri adli makamlarca Y.B. Tutuklanarak Cezaevine gönderilmiş A.C.  hakkında Adli Kontrol Şartı Tedbir Kararı uygulanmıştır.

25.04.2024 günü Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce uyuşturucu satıcılarının tespitine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda Ö.T, E.Ç, Ü.A ve M.İ isimli şahıs olmak üzere toplam 4 şüpheli şahıstan;

-50 gr metamfetamin,

-306 gr bonzai,

-3 adet xanax uyuşturucu madde ele geçirilmesi üzerine;

4 şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup olay ile ilgili TCK 188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti suçundan kapsamlı bir şekilde tahkikat işlemlerine başlanılmış, 26.04.2024 tarihinde sevk edildikleri adli merciiler tarafından E.Ç. ve Ö.T. isimli şahıslar tutuklanmış, Ü.A. ve M.İ. isimli şahıslar hakkında Adli Kontrol Şartı Tedbir Kararı uygulanmıştır.

Halkımızın sağlığı, huzur ve güvenliğinin sağlanması için suç ve suçlulara yönelik çalışmalarımız aralıksız ve kararlılıkla sürdürülecektir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0